EMDR

Stosujemy nowoczesną technikę terapeutyczną EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) opracowaną przez amerykańską psycholog dr Francine Shapiro w latach 80 – tych XX wieku. EMDR wykorzystuje wiedzę z zakresu neurobiologii i zawiera w sobie elementy wielu skutecznych form psychoterapii. Odwołuje się do psychoterapii m.in. behawioralno – poznawczej, psychodynamicznej, interpersonalnej, doświadczalnej i skoncentrowanej na ciele. Jest skuteczna w leczeniu pacjentów, cierpiących z powodu stresu pourazowego (PTSD), w przypadku depresji, fobii, lęku  uogólnionego, uzależnień.

W stanie przeżywania silnych negatywnych emocji człowiek nie jest w stanie zapisać wszystkich napływających informacji w pamięci autobiograficznej. Zapis „traumatycznych” informacji często  „zamraża się” w pamięci sensorycznej. Dlatego nawet po wielu  latach wspomnienie traumy przeżywamy tak jakbyśmy doświadczali jej  w obecnej chwili.

Terapia EMDR polega na przetwarzaniu nieprawidłowo zapisanych informacji. Podczas sesji EMDR klient koncentruje się na wspomnieniu traumatycznego doświadczenia i związanych z nim negatywnych emocjach oraz negatywnych przekonaniach. Jednocześnie porusza gałkami ocznymi w ślad za dłonią terapeuty stymulując obydwie półkule mózgowe. Zmiany w postrzeganiu negatywnego wydarzenia następują już po 1-2 sesjach. Każda sesja trwa 1,5 goodziny. Jest całkowicie bezpieczna i pozostawia po sobie poczucie ulgi i spokoju.

Działamy w oparciu o praktyczną  wiedzę zdobytą na szkoleniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Terapii EMDR.

    http://www.emdr.org.pl

 Certyfikat EMDR 

Wykład  Victorii Dunaevej, PhD "EMDR jako skuteczna metoda w łagodzeniu skutków stresu pourazowego" :  https://www.youtube.com/watch?v=axRnNfUQMNU 

Wywiad z wspólzałożycielką "Activus Aspectus. Laboratorium Innowacyjne" Victorią Dunaevą: "EMDR a stres pourazowy":

https://www.youtube.com/watch?v=lMuAnVYFLRs

Alternatywny Festiwal (Zdrowie-Wiedza-Rozwój), Narodowy Centrum Kultury,  Kraków, Poland.  Niezależna Telewizja. 27.05.2018